bence…

hayata dair herşey…

NATO Karargâhında Türk albayı ölümle niçin tehdit edildi.

Posted by bence Ağustos 29, 2006

Hep, “PKK figürandır” diyoruz. Dünyanın gelmiş geçmiş en eli kanlı terör örgütü PKK`nın kurucusu, finansörü ve akıl hocasının AB(D) olduğunu, PKK ile mücadelede başarı sağlanabilmesi için bu gerçeğin siyasetçiler, asker ve Türk milleti tarafından bilinmesi gerektiğini söylüyoruz.
Onun için İngiliz, ABD ve İsrail başta olmak üzere bütün yabancı güçlerin bölgeden uzak tutulması gerektiğinin altını çiziyoruz. Hatırlarsınız SSCB dağılıp yeni Türk Cumhuriyetleri ortaya çıktığında ne kadar heyecanlı idik.
Rüyalarımız gerçek oluyor, Türkler tarihteki yerine geri dönüyordu.Şimdi o heyecan bitti.
Türklerle aramıza ABD girdi, İngiltere girdi, İsrail girdi. Yetmedi, Türkiye Cumhuriyeti ile Türk cumhuriyetleri arasına PKK girdi, Ermenistan girdi.
Aydınlık`ta da yazdı. Ne diyor Alman eski şansölyesi Helmut Sicmiht (Not, dünkü yazımızda biz aynı sözleri Hellmut Kohl`ün söylediğini yazmıştık, düzeltir özür dileriz. Bizi, telefondaki ses yanılttı.) :
“ABD Türkiye`yi bölecek÷ ABD bu hedefini önümüzdeki 20 yıl içerisinde gerçekleştirecek. Türkiye topraklarında Kürdistan ve Ermenistan kurma planlarını hayata geçirecek!”
Yani, Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri arasına tampon devletler sıkıştıracak.
PKK ise bu planın önemli bir parçası.

İşte İsrail bunun için GAP`ta, İsrail bunun için Lübnan üzerinden Suriye ve İran`a namlu çeviriyor ve işte ABD, İsrail ve İngiltere bu plan için Irak`ı işgal ettiler ve Irak`ın kuzeyinde bir Kürt devleti kurmaya ramak kaldılar.
Ve bu planın 45-50 yıllık bir geçmişi var.Yıl 1961.
Washington, NATO Askeri Komite Karargâhı. NATO Yeni Kurmay Başkanı Fransız General, Karargâhtaki müttefik kuvvetlerin temsilcileri olan proje subaylarını topluyor ve önlerine `Kendisine tevdi edilen proje dosyalarını` koyuyor. Türkiye`yi temsilen toplantıda bulunan Kurmay Albay Atıf Erçıkan da, önüne konan dosyanın başlığını okuyor:

“Sovyetler Birliği`ne Karşı Uygulanacak Psikolojik Harp Harekâtı.”Türk Albay, son derece önemli bir başlık içeren bir NATO dosyasının kendisine tevdi edilmesinden çok mutlu oluyor..Lâkin, Erçıkan daha dosyanın kapağını kaldırmaya fırsat bulamadan, biri Amerikalı, diğer İngiliz 2 NATO albayı hışımla içeri girip Türk Kurmay Albay Erçıkan`ın tepesine dikiliyor, “Kurmay Başkanı elindeki dosyayı sana yanlışlıkla vermiş, onu derhal geri istiyor!” diyerek, Erçıkan`ın önündeki dosyaya uzanıyorlar. Erçıkan, daha çevik davranarak dosyayı çekmeceye atıyor ve kilitleyerek, “Kurmay Başkanı bu dosyayı yanlışlıkla değil, bana bilerek verdi!” diyor ve dosyayı kesinlikle iade etmeyeceğini söylüyor.
İngiliz ve Amerikalı subaylar Kurmay Albay Atıf Erçıkan`ı ölümle tehdit ederek, “Sen bu dosyanın gizlilik derecesini biliyor musun?” diye soruyorlar. Albay Erçıkan, NATO`daki en yüksek gizlilik derecesi olan dereceyi söylüyor:”- Cosmic top secret!”

Amerikalı ve İngiliz Albaylar, “Hayır” diyorlar, “Bu karargahta ondan daha yüksek gizlilik derecesi vardır ve onun da adı, `Vagram`dır. Bu dosyadan değil bir bilgi dışarı sızdırmak, bir kelimeyi dahi sızdırırsan bil ki, ölürsün!” diyerek uzaklaşıyorlar.

Dikkat ediniz.Dosyayı Türk`e (yanlışlıkla) veren Komutan Fransız`dır.İsteyen komutanın biri İngiliz, diğeri Amerikalıdır. Yani AB(D)`dir..

Peki, Dosya`da bu kadar önemli ne vardır?

Erçıkan`ın ölümü göze alarak iade etmediği “Sovyetler Birliği`ne Karşı Uygulanacak Psikolojik Harp Harekâtı” başlıklı dosyada, Türkiye ile ilgili ilginç başlık ve bölümler vardır. Psikolojik harbin “hedef kitlesi” Rusların dışındaki halklar, dolayısıyla bu halkların en büyük kesimi olan Türklerdir. 1961 yılında NATO karargahında Fransız, İngiliz ve Amerikan subayların Türk askerini ölümle tehdit ederek geri almak istedikleri bu dosyada, Rusya`da merkezi otorite çöktükten sonra, Rusya`dan başka on beş on altı kadar yeni devletin ortaya çıkacağı anlatılıyor, bu yeni devletlerin 5 veya 6 tanesinin Türk devleti olacağı belirtilerek, “Türk devletlerinin işgal edecekleri coğrafya stratejik yönden çok değerli ve tabii kaynaklar bakımından çok zengindir. Bu devletler Batı`daki Türkiye Cumhuriyeti ile birleşirlerse o zaman ortaya Hitler Almanya`sı veya Stalin Rusya`sından daha tehlikeli bir kuvvet Batılıların karşısına çıkar.”

Deniyor ve: “- Türkiye Cumhuriyeti ile Doğu Türklerini birleştirmemek elden gelen yapılmalı, Türkiye ile bu devletler arasında tampon devletler kurulmalı, Türkiye`nin lider devlet olmasını engellemek için siyasi ve ekonomik bütün tedbirler alınmalıdır.”Aklı veriliyordu..
İşte PKK…İşte Kuzey Irak`taki Kürt devleti..Ve işte ortalıkta Türkiye`yi paramparça eden Amerikan haritaları..

Hasan Demir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: