bence…

hayata dair herşey…

ucuzmuş koş-yetiş…

Posted by bence Eylül 1, 2006

“Eskisi olmayanın yenisi olamaz” derler yaşlılar.Şimdilerde kimsenin eskisi yok.Çarşı-pazar ucuz giyeceklerle ve eşyalarla dolu.İnsanlar da almayanı dövüyorlarmış gibi bir duyum almışcasına saldırmakta.
“Ucuz etin yahnisi” sözünü doğrulayan eşyalar evleri süslüyor.Zaten tezgahlarda kokmaya başlamış olduklarından eve getirince 2 gün sonra iyice ekşiyor.At çöpe!Yenisi ucuz.Koş çarşıya.Beyaz eşyaları da tamir ettirmiyoruz artık.Yenisini al,3-5 senede öde.Filanca karta ömür boyu taksit.
“Ucuz mal alcak kadar zengin değilim.” diye bir atasözü var.Eğer yanlış bilmiyorsam İngilizlerin atası söylemiş.Bunun da geçerliliği kalmamış.Artık herşey ucuz.Çin işgali altındayız.Ne alırsan 1 milyoncularda bir ara kalabalıktan adım atılmıyordu.1 milyon ya ihtiyaç mı değil mi umurumuzda değil.Saldır!!!
Merak etmiyor değilim,insanlar hem parasızlıktan şikayetçi hem de sürekli birşeyler alma derdinde.Nasıl olabiliyor?Bende mi ters giden birşey var yoksa?
Borcu olan uykusunu bile rahat uyuyamaz benim bildiğim.Şimdi herkes borç içinde,derin uykularda.Tatiller bile borçla.Kredi kartına 1800 taksit.
Allah sonumuzu hayırlara çıkarsın.Canımızı da taksit taksiy vereceğiz korkarım.Alıştık!…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: