bence…

hayata dair herşey…

vah vaaah!

Posted by bence Eylül 12, 2006

Kalp Vakfı’nın ücretsiz tedavi listesinden İdo Tatlıses çıktı!!!

Halkın bağışlarıyla ayakta duran Türk Kalp Vakfı’yla ilgili yolsuzluk dosyası şaşırttı. Vakfın muhtaç yardımından yararlananlar arasında Tatlıses’in oğlu İdo da var

12.09.2006 vatan

Türk Kalp Vakfı’nın (TKV), muhtaç ya da yetersiz kişilerin bakım ve tedavisi için oluşturduğu ücretsiz hasta tedavisi (GRATİS) sisteminden, İbrahim Tatlıses’in küçük oğlu İdo Tatlıses’in de yararlandığı ortaya çıktı.

Tatlıses’in oğlu İdo’ya kan tahlili, eko ve holter tetkikleri yapıldı. Tüm bu işlemlerin faturası 818 YTL tuttu. Ancak faturayı İbrahim Tatlıses ödemedi. Çünkü Gratis uygulaması yapıldı. Yani, maddi yönden muhtaç ya da yetersiz kişilerin bakım ve tedavileri için yapılan “ücretsiz bakım işlemi” gerçekleştirildi. 2004 yılında Türk Kalp Vakfı Başkanlığı görevini 4 ay boyunca yürüten Hayati Babaoğlu, şimdiki başkan Avukat Çetin Yıldırımakın dönemindeki benzer usulsüzlüklerin tespit edilmesi için Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden müfettiş talep etti.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Yahya Kabze’nin TKV ile ilgili incelemesi tamamlandı. Başmüfettiş Kabze’nin TKV defterlerini incelerken en çok dikkat çeken isim İdo Tatlıses oldu. Kabze, Yönetim Kurulu’ndan bu hastaların nasıl ve hangi kriterlere göre belirlendiğini sordu, ayrıca GRATİS hastalarının kayıtlarını istedi.

İŞADAMI, SANATÇI…

Listede İdo Tatlıses dışında, yoksul ya da yardıma muhtaç kişilerden çok işadamı, sanatçı, üst düzey kamu yöneticileri bulunduğu belirtiliyor. Raporda GRATİS’in ve Vakıf Senedi’nin “maddi yönden muhtaç ya da yetersiz kişilerin bakım ve tedavilerinin yapar, destekler veya yapılmasına yardımcı olur” amacına aykırı hareket edildiği vurgulandı. Vakfın 188 milyon 698 bin YTL olan kısa vadeli borcuna karşılık, 154 milyon 134 bin YTL alacağı olduğu da belirtildi.

Ayda 70 bin YTL geliri var

Tatlıses, Ankara’da yapılan “Sauna Çetesi” operasyonu kapsamında gözaltına alınmış ve ifade vermişti. İfadesinde kişisel bilgilerini de açıklamış, ayda ortalama olarak 70 bin YTL’lik bir geliri olduğunu bildirmişti. Tatlıses beş çocuk babası olduğunu da vurgulamıştı.
*******************************

İnsanın yüreği cız ediyor.
İnanan var mı acaba bunca servet,yatırım,şirket gözönündeyken aylık gelir olarak beyan edilen miktara?Demek ki işler iyice kötülemiş de muhtaç duruma düşmüş.
Milleti sömürmenin 1001 yolu diye bir kitap yazmasını tavsiye ediyoruz o zâta.Gelir getirmesi açısından.
Alkışlayın bakalım millet!Yırtın yakanızı paçanızı ciğeri 5 para etmez insanlar için.Ondan sonra da toplumca içine düşüp de debelene debelene iyice battığımız yozlaşma için çıkar yol arayın.Değerlerimizi kaybettik,ahlak çöktü yaygaraları koparın.

Hele şimdilik alkışlayadurun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: