bence…

hayata dair herşey…

Papa özür dilemeden Türkiye’ye sokulmamalı

Posted by bence Eylül 20, 2006

Sen, “İslâm akıl dışı bir dindir” diyecek ve Peygamberime, “Muhammed sadece kötü ve insanlık dışı şeyler getirdi” diyerek beni can evimden vuracaksın sonra da utanmadan Türkiye’ye gelip ayaklarının altına kırmızı halılar serilmesini, Türk askerinin törenlerde sana selâm durmasını, Cumhurbaşkanlığı köşkünde şerefine yemek verilmesini bekleyeceksin..

Bu nedir biliyor musunuz?
Bu, kelimenin tam anlamıyla bir “psikolojik savaş”tır. Bu, ben senin her türlü mukaddesatına ağız dolusu hakaret ederim, özür falan da dilemem. Sen bütün bunları sîneye çekmek zorundasın ve af buyurun kölem gibi ülkeni ziyaret etmek istediğimde sen sanki hiçbir şey dememişim gibi beni ağırlamak, bana saygı göstermek mecburiyetindesin, demektir. Sakın ola ki hiç kimse yahu bu devletler arası bir ilişkidir, böyle şeyler büyütülmez falan demesin, bunu diyenler ya tarih bilmiyor, ya sahte Atatürkçü, ya Allah(c.c.)’tan korkup Hz. Muhammed(s.a.v)’ten şefaat beklemiyordur.
Papa İslâm’a bunca hakaretten sonra İran’a ayak basabilir mi?
Aynı Papa İslâm için söylediği sözleri Yahudiler için söyleyebilir mi? Söylediğinde İsrail’e ayak basabilir mi? Bırakın İsrail’i, Yahudilere yan gözle baktığını ihsas ettirse Papa özür dilemeden Amerika’ya, hatta İngiltere’ye sokulur mu? Bunların hiç biri olmaz. Ama İslâm’a ve Hz. Muhammed(s.a.v.)’e hakaret edince İslâm coğrafyasına ayak basar, hem de işe Türkiye’den başlar?
Niye?
Niye olacak, Türk’ün şerefini örseleyince, Türk’ün bileğini bükünce Arapları halletmek kolaydır da ondan.
Benzer bir şeyi “Haçlı seferi başlattım!” diyen Buhs’un askerleri Irak’ta yapmadı mı? Türk’ün uluslar arası alandaki itibarını sağlayan Mehmetçiğin başına çuvalı niye geçirdiler? Ve sonra niye özür dilemediler? Özür dilemedikleri gibi aynı Mehmetçiği İsrail’in çıkarları için Lübnan’a göndertmeyi başarmadılar mı?
Papa’nın İslam dini ve Hz. Muhammed(s.a.v.)’e hakaret edip özür bile dilemeden Türkiye’ye gelmesi Mehmetçiğin başına çuval geçirildikten sonra Türk milleti ve Türk askerinden özür dilemeden ABD ve İsrail’in istekleri doğrultusunda Lübnan’a gönderilmesi gibidir. Irak’ın kuzeyindeki PKK yuvaları Mehmetçik için “yasak bölge” amma Lübnan’ın güneyi, “görev yeri”dir?!

İşte psikolojik savaş budur.
Bush, ben senin askerinin başına çuval geçiririm, özür dilemem, sonra şuraya girme derim, giremezsin, şuraya git derim, gidersin demiştir. Şimdi Papa da tutmuş, Türk’ün Haçlılara karşı yüzyıllarca muhafızlığını yaptığı İslâm dinine en ağır hakaretleri yapmış, özür falan da dilemeden Türkiye’ye gelme hazırlıklarına başlamıştır.
Görüyorsunuz Türk milletini en hassas noktalarından nasıl çökertiyorlar!
Çuval hadisesi ile askeriniz askerimizle baş edemez dediler. Papa’nın hakaretleri ile de benim dinim senin dininden üstündür ben bunu böyle söylüyorum, sen de kabul etmek zorundasın, nitekim özür bile dilemeden ülkeni ziyaret edeceğim ve sen bana “Gelme!” diyemeyecek, ayağımın altına kırmızı halılar serecek, bana gülücükler dağıtacak, törenle karşılayıp törenle uğurlayacaksın deniyor ve Türkiye’yi yönetenler de bunu içlerine sindirebiliyorlar…
Sayın Erdoğan, “Papa özür dilemelidir!” dedi ya..
Bu adam, Başbakanının talebine rağmen özür dilemeden Türkiye’ye gelirse neler olacak? O daha Türkiye topraklarına ayak bastığı andan itibaren bütün dünya televizyonlarında ve tabii bütün İslâm coğrafyasında Papa’nın İslâm’a yaptığı hakaretler gazete ve televizyonlara yeniden taşınacak, Erdoğan’ın özür dilemesi gerektiğini söylediği de hatırlatılarak, ama denecek, işte Papa özür dilemeden Türkiye’de. Yüzyıllardır İslam ümmetine liderlik yapmış bir Türkiye, başbakanının talebine rağmen özür dilememiş Papayı topraklarında ağırlıyor, ona hürmet ediyor..
Papa’nın İslâm ümmetinin gözünün içine sokmak istediği işte tam da bu fotoğraf..
Ve yine Papa’nın Haçlı dünyasına göstermek istediği de yine aynı resim.
O bu ziyaretiyle âdetâ diyecek ki, bakın ey Hıristiyanlık âlemi, ben bu Türk milletine İslâm’ın akıl dışı bir din olduğunu ve Hz. Muhammed(s.a.v.)’in insanlık için hiç de iyi şeyler getirmediğini kabul ettirdim. Şayet onlar benim bu sözlerimi kabul etmeselerdi beni de ülkelerine kabul etmezlerdi. Görüyorsunuz yaptığım her hakareti yuttular, önümde eğiliyor, ayaklarımın altına kırmızı hallar seriyorlar..
Velhasıl bu adamın 50 yıllık geçmiş ve 5 milyonluk İsrail’e yapamayacağı bir çirkinliği binlerce yıllık mâzi, 75 milyon nüfusu olan ve bir buçuk milyarlık İslâm ümmetinin gözbebeği Türkiye Cumhuriyeti’ne revâ görmesine izin verilmemeli…
Öldük diyelim, çürümedik ya…

Hasan DEMİR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: