bence…

hayata dair herşey…

Papa Benedict ve Bush’tan değil, Allah’tan korkmalıyız

Posted by bence Eylül 26, 2006

Vatikan’da, “Hizmet İçi Eğitim Kursu”na katılan Piskoposlara görevlerini sıralarken, “Hıristiyanlığın yaygın olmadığı ülkelerde İncil’i yayma amaçlı misyonerlik faaliyetlerinde ‘DİYALOG’ çok önemli!” diyen Papa 16. Benedict’e teşekkür etmek gerekiyor.

Çünkü adam bizim yazıp söyleyerek bir türlü anlatamadığımız gerçeği dağlanmış göz ve bağlanmış basiretlere ‘en yetkili ağız’ olarak şöyle haykırıyor:

“- Dinler Arası Diyalog, Müslüman ülkeleri Hıristiyanlaştırmak için servise koyduğumuz bir Misyonerlik faaliyetidir.”

Bunun böyle olduğu zâten Vatikan arşivlerinde sırıtıp durmaktaydı lâkin gelin görün ki Türkiye’de ne oldu ve nasıl olduysa resmî kurumlarından bürokratlarına, siyasetçilerinden sivil toplum kurumları ve bâzı cemaatlere kadar bir sürü ‘kalburüstü’ varlık “Diyalog” dedi, başka bir şey demediler. İşte bu topraklarda o dakikadan itibaren yerden mantar biter gibi kiliseler bitmeye, sokaklarda İnciller dağıtılmaya, salonlarda din adamı ve cemaat önderleri yanında Papazlar baş göstermeye başladı ve Türkiye baştanbaşa “dinler bahçesi” haline geliverdi. Öte yanda ABD Başkanı George Bush Büyük Ortadoğu Projesi’ni hayata geçirmek için kendine “Haçlı orduları komutanı” rolünü biçerken beri yanda Türkiye’yi yönetenler aynı projenin “Eş Başkanlığını” üstlenmeyi bu millete ‘iyi bir şey’ olarak takdim etmeye çalışır hale geldiler.

Yine Vatikan’da bundan önceki Papa Jean Paul meselâ Müslümanları İspanya’dan kovan, gitmeyenleri ya kazığa oturtan ya yakan veya zorla Hıristiyanlaştıran Kraliçe İsabella’ya “Aziz”lik unvanı verir, yani, lisanı hal ile, “Ben olsaydım da aynı şeyi yapardım” derken, bu tarafta birileri “Diyalog” adına, Müslüman kadının Hıristiyan’la evlenmesini övmeye, İncil’den alıntıları Kur’an meallerine sızdırmaya devam etti ve yine meselâ Vatikan kültürü ile yetişmiş devlet adamları, “Müslümanlar artık Hıristiyanlığın üstünlüğünü kabul etsin” diye küstahlaşırken beri yanda İslâm kültürü ile yetişmiş alnı secdeli hükümet adamları o kişileri çocuklarının nikâh şahidi yapmayı gurur vesilesi saydılar.

Her şey “Diyalog” adına yapılıyordu.
Lâkin ne hikmetse üstümüze üstümüze gelen hep Vatikan’dı, Bush’tu, Haçlılar’dı, misyonerlerdi.

Mehmetçiğin başına çuval geçiriliyor, İslam coğrafyası işgal ediliyor, Camiler Haçlı ordularının kışlası haline geliyor, topraklarımız, sanayi tesislerimiz, bankalarımız, Telekom’umuz Haçlıların eline geçiyordu. İşi o kadar çirkinleştirdiler ki, Avrupa Anayasasını Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve Dışişleri Bakanına, en büyük hayalinin Türkleri önce Anadolu sonra dünyadan silmek olduğunu söyleyen Papa X. Innocenzio heykeli dibinde imzalattılar, onlarda hiç itirazsız, bu fotoğrafta yer aldılar.

Azıttıkça azıttılar ve “Diyalog” sonunda öyle bir noktaya dayandı ki, Haçlılar tuttu, “Allah katında din İslâm’dır” demeyi sürdürürseniz AB üyesi olamazsınız ve siz öyle derseniz zâten “Diyalogun da anlamı kalmaz” bile dediler. Acı olan, onlar bunları söylerken buradaki diyalogcular da, “Evet, bu âyetler yeniden yorumlanmalı” falan demeye, hatta “Hıristiyanlar da cennete gidecek, hepimiz İbrahimi bir dine mensup değil miyiz?” lafları etmeye başladılar.

Bugüne kadar Türkiye bu “diyalog” ve “Büyük Ortadoğu Projesi” taşeronu olmaktan ne kazandı, ümmet ne kazandı zerre kadar bir bilgi yok. Ama Haçlıların elde ettikleri maddeler halinde bu köşeye bir hafta taşısak, bitmez.

Onun için diyorum ki, mevcut papa hem, “İslâm akıl dışı” hem, “Hz. Muhammed sadece kötü ve insanlık dışı şeyler getirdi” ve en sonunda geçtiğimiz hafta Katolik Piskoposlara, “Görev yaptığınız ülkelerde İsa’nın mesajını ve İncil’i yayma faaliyetlerinde diyalog çok önemli” dediği için, biz Müslümanlar gerçekten “Talihliyiz.”

Çünkü adam açıkça tıynetini, hedefini, kînini kustu, bize düşen bâri şu saatten sonra Büyük Ortadoğu Projesinin mânevi motoru Vatikan ve onun aracı “Diyalog”un taşeronu, ve aynı proje için silahlı kuvvetleri devreye sokan Haçlı Orduları Komutanı ABD Başkanı Bush’un da askeri olmamak, bir yanlışlıkta yer alınmışsa, bu yanlışlıktan hızla dönmektir. Siz ve bizlerin korkması gereken Pakistan Devlet Başkanı Müşerref’i Haçlıları temsilen, “Benimle olmazsan ülkeni taş devrine çeviririm!” diye tehdit eden Bush değil, Allah(c.c.)’tır.

Çünkü Allah(c.c.), İsrail Lübnan’ı 34 gün boyunca kan gölüne çevirirken desteğini susarak yahut “Hizbullah teröristtir” diye kusarak sergileyen “BOP yahut aymamış Diyalog”çulardan değil, Haçlı-Siyon ittifakının burnunu sürten Nasrallah ve mücahitlerinden râzıdır…

Tarih:25.09.2006
Hasan DEMİR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: