bence…

hayata dair herşey…

Hapı yuttunuz!

Posted by bence Kasım 27, 2006

Onlar daha çocuk… Öldürülenler… Hani hepimizin her gün ekranlardan göz ucuyla seyrettiği çocuklar, masum cesetler…

Siz, dünyada olan biten her şeyde, saklı bir şekilde payı olanlar… Acıların içinde, oyun havaları ile raks edenler…

Sanıyorsunuz ki çocuklar ölürken hiç acı duymazlar… Başınız ağrıdığı zaman sizin duyduğunuz ağrı kadar basit bir krizdir bu yaşananlar… Hapı yutarsınız, ağrı kaybolur.

Öldürenler kadar, siz, seyredenler de pay sahibisiniz bu tek haplık ağrı durumundan. Siz alçaksınız.

Çocukların parçalanmış bedenleri daha toprağın üzerindeyken, bu vahşetin, stratejik dünya dengeleri itibariyle haklı bile olabileceğini söylüyorsunuz.

Siz alçaksınız.

Kendilerini hayatımızın sahibi gören çift başlı kurumlar, konforlu bir hayat için her ay taksit taksit yaşayıp, hayatı hiç durmadan tüketenler… Siz, basit, yoksun bir hayatın düşmanları, zengin topraklarımızın, sularımızın, gıdalarımızın satılıp, yapay hale getirilmesi için bizi içimizden vuranlar… Geleceğimizi yok edenler. Siz alçaksınız.

Ortadoğu’da her gün, her an yaşanan bu çocuk katliamlarına hiç ses çıkarmayan, hiçbir şey olmuyormuş gibi günlük hayatına devam eden, en verimli zamanlarını ekran başlarında pinekleyerek geçiren “miskin çoğunluk” siz de alçaksınız.

Sesiniz kısıldı birden… Her yapay gündemle ilgili olarak siyasi kabadayılık yapanlar bile sustular… Biz ne yapabiliriz diyorlar… Bizim çocuklarımız dizlerimizin dibinde uyusunlar… Sokak korkutucu.

Siz alçaksınız.

Kim böyle düşünüyorsa kardeşinin kanını içen, mavi kan taşıyan bir prens gibidir… İhtişamının içinde yapayalnız kalan, halkından nefret eden, seçilmişlerin efendisi, bütün katliamları yöneten, karanlıkların sahibi o saklı adlı Lord gibidir…

Merhameti unutmuş, zulme, haksızlığa karşı direnişi kalmamış her kimse -kısaca söylüyorum, sözü uzatmadan- hapı yutmuştur.

Sıra bize gelmeden, birlik olup, yalnızca bu topraklara ait olan manevi bir direnişe katılmak yerine, bir an önce ağrıyı durdurucu hapı neden yuttuklarının hesabını onlara soracak bir fakir, elbette bu karanlık tarihin içinden çıkıp, hiç beklemedikleri bir anda, ıssız bir sokak arasında karşılarına dikilecektir.

Halim Selim 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: