bence…

hayata dair herşey…

Banu Avar’a saldırmak acizliğin itirafıdır!

Posted by bence Aralık 14, 2006

Banu Avar’ın “Sınırlar Arasında” kitabı, ne zamandır masamın üzerinde duruyor.
Avar, üst düzeyde bilgi ve birikimle, Türk televizyon tarihinin en cesur, en yürekli, en kaliteli ve meslek ahlakına en uygun programlarını yapıyor.
Avar, sınırlar arasında dolaşarak Türkiye’nin de başına bela olan fakat bütün insanlığı tehdit eden küreselleşme adlı yeni emperyalizmin ipliğini pazara çıkardı! Sınırlar Arasında programı, dünyanın bütün ülkelerinde yayınlanabilir! O kadar usta işi ve o kadar insanlığın kaderi ile ilgili..
TRT’de bu programı yayınlamak da yürek işi doğrusu.
Banu Avar, programlarının bir kısmını kitaba dönüştürmüştü ve henüz ondan bir satır bile bahsetmemiştim! Kısmet bugüneymiş!

* * *

Ne göreyim? Sabah’ta gazetenin ombudsmanı sıfatını taşıyan Yavuz Baydar, yani bir gazeteci; Banu Avar’ı son programından dolayı yargı organlarına ihbar ediyor, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan; 216’dan yargılanmasını, 1-3 yıl hapisle cezalandırılmasını istiyor? Milliyet de aynı haberi İnternet sitesinde kullanmış!
Bu nasıl acizliktir? Elinde kalemin var, sayfan var, istediğin kadar eleştir!
Ne yapmış Banu Avar, kimin canını acıtmış? Bakalım:
* Barış ödülünü silah sanayiinin üzerinde oturan Norveç, edebiyat ödülünü de yine dünyaya silah ve demokrasi ihracıyla uğraşan İsveç veriyor!
* Peki adına ödül verilen Alfred Nobel kimdir? Dinamiti dünyaya hediye eden adam. Bir silah sanayicisi, bir petrol devi! Edebiyat, hobisi!
* Alfred Nobel’in 20 ülkede 90 silah fabrikası vardı! Ya ödülü? Tabii bir tarihi var ama bu sütun yetmez!
* Özetle bugün Nobel Vakfı’nın gelirlerinden bir kısmı, Amerika’nın dev silah şirketleri Lockheed Martin ve Honeywell İnt. adlı şirketlerin hisselerine yatırılıyor.
* Bu ne demek? Amerika’nın Nobel Vakfı’na para aktarması demek. Çünkü bu şirketler yüksek kar payı dağıtıyor! O halde? Bu kadar parayı veren şirketler, düdüğü çalmayacak mı? Çalmaz mı?

* * *

* Peki ya ABD’nin “Demokrasi Projesi” gereği uygulanan “Uluslararası Yazı Programı?”
Kendileri açıklıyor:
* “Programa katılan yazarlar, Batılı bir anlayışla düşünce şekillendiriciler olarak vatanlarına geri dönerler!”
* Orhan Pamuk, 1980’lerde bu programa katılan yazarlardan biriydi! (Bunu kendisi de inkar etmiyor.)
* 27 Mart 2006 tarihinde Amerika’da, Ermeni Meclisi heyetiyle, Avrupa ve Avrasya’dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Daniel Fried arasında bir toplantı yapıldı.
* Fried bu toplantıda şöyle dedi:
“Türkiye’yi kuşaklar boyu tabu olarak kabul edilen konuları ele almaya teşvik eden bir politika güdüyoruz. Bu sürecin Türkiye’de başladığını da söyleyebilirim. Örneğin ünlü Türk yazarı Orhan Pamuk’un bu konulardaki görüşlerini hatırlayın!”
* Amerikalı, “Türkler 1 milyon Ermeni’yi, 30 bin Kürt’ü kesti” sözünün alt yapısını nasıl oluşturduklarını böyle itiraf ediyor!

* * *

Banu Avar, son programında özetle bunları anlatıyor.
Nobel uğruna Türk Milleti’ni soykırımcı diye suçlayan Orhan Pamuk’a tek bir eleştiride bulunmadığı gibi, hakkında dava açtı diye Kemal Kerinçsiz’i linç etmeye kalkışanlar, şimdi Amerika’nın Nobel üzerinden “Türklerin algılamasını temelinden sarsma programı” nı ortaya çıkardı diye Banu Avar’a saldırıyorlar!
Banu Avar, bir Türk kadını! Soyadından da bir programında uğradığı Avar köyündeki konuşmalarından da biliyoruz ki o bir Avar!
Tomris soyundan, Nene Hatun soyundan, Kara Fatma soyundan, Şerife Bacı soyundan! Onlar kadar yürekli, onlar kadar şerefli, onlar kadar fedakar?
Ve çağın silahı olan medyayı, yer yüzünde en iyi kullananlar arasında olan bir gazeteci.
Böyle bir Türk kadınına saldırmayacaktınız!?
O yalnız değil! Sadece biz değil, sadece Sabah, Milliyet ve Yeniçağ okurları da değil; bütün millet arkasında!

Arslan BULUT

Reklamlar

66 Yanıt to “Banu Avar’a saldırmak acizliğin itirafıdır!”

 1. Akın Turkes said

  Sayın BANU AVAR’a televizyon programlarında gerçekleri bulup

  bilgilendirmesi nedeniyle şükranlarımı arz ediyorum. Örnek bir

  TÜRK hanımı. Tebrikler.

 2. hüseyin bayram said

  Banu avarı susuturmaya kimsenin gücü yetmez.ünkü onun arkasında halk var.Çünkü o belgelere bağlı olarak konuşuyor.Çünkü o sahte dünyanın gerçeklerini aydınlatıyor.Çünkü o yüreğini konuşturutor.Çünkü o ezilenlerin yanında.Çünkü o ikbali için kendini satanlardan değil.YÜREĞİMİZLE ARKADINDAYIZ BANU AVARIN.

  Nasıl şerife bacı,kara fatma,Nine hatun yüreklerimizde yer etmise kimse silip atamamışsa içimizden banu avarı da atamıyacaklar.

 3. Farlagar said

  Burdan izleyebilirsiniz 🙂
  http://ivideo.wordpress.com/2006/12/21/isvecin-nobeli-sinirlar-arasinda/

 4. sezen said

  Banu Avar haberin ve habercinin yapabileceği en usta kişilerden biri…Böyle Asil bir insanı bu kadar ağır suçlamalarla infaz etmek çok yanlış bir davranış…Evrenin bütün kapılarını bize açan ve o kapının iç kısmındaki olup bitenleri bize yansıtan en büyük aynadır.Banu Avar seni seven insanlar olarak her zaman yanındayız…saygılarımla…SEZEN SAĞLAM

 5. kibriye said

  zaten başımıza ne geldiyse okumuş bir yığın cahilden geldi. önce adam küfreder sonra alır bağrına basar o aydın der. vatan millet sevgisi kalmamış bu şahsiyetlerin böyle değerli bir kadına yani Banu Avar’a yapmış oldukları sataşmalar kuru gürültüden öteye gitmez. tabiki buda duyarlı insanların bakışına bağlı. apo denen cellat binlerce insanı katletti ve şimdi paşalar gibi yaşıyorsa bizimde bu eli öpülesice hanfendiyi duyarlılığından dolayı baş tacı yapmalıyız ve TRT’nin yapacağı soruşturma ve incelemeye hayır diyorum. onlar önce diğer programlarda çıkıp televole paparazzi kimin eli kimin cebinde olmayan programları incelesinler çünkü bu programlar sayesinde çocuklarımızın ırzı yok olmakta.

 6. mügü said

  BANU AVAR,insan haklarının ne olduğunu bilmeden hem de onları çiğnediği zamanda türkiye’ye ,himayesinde bulunan hiçbir ulusun hakkını yemayen osmanlı torunlarına insan hakları dersi veren avrupalıların ipliğini pazara cıkaran karsılarına gecip de elinde belgeleriyle hakkını savunan kadın.. programın için çok sağol.her zaman yanındayızz

 7. ismail said

  BU MİLLET NEZAMAN UYANACAK, MECLİSTE BİRBİRİNİ YİYENLER SİZE SESLENİYORUM BÜTÜN DÜNYADA VE DİYARBAKIR BELEDİYESİNDE SİNSİ PLANLAR YAPILIRKEN SİZLER NEYİN NİÇİN KİMİN ADINA TARTIŞMASINI YAPIYORSUNUZ . BANU AVAR AKLINIZI BAŞINIZA ALACAK GERÇEĞİ GÖRMENİZDE SON İKAZ OLMASIN

 8. ahmet a said

  Yavuz bey’e ve TRT’ye yazıklar olsun !

 9. NUSRET said

  BASIN,YAYIN ÖZGÜRLÜĞÜ BU OLSA GEREK.AVRUPANIN GERÇEK YÜZÜNÜ ORTAYA KOYAN BANU HANIMA TEBRİKLER. SINIRLAR ARASINDA PROGRAMIN YAYININDAN RAHATSIZ OLANLAR AVRUPA ZİHNİYETİNİN ORTAYA ÇIKIŞINDAN RAHATSIZ OLMUŞA BENZERLER. KOYUN GİBİ GÜDÜLMEYE ALIŞMIŞ BU İNSANLARIN KİME ,NASIL HİZMET ETTİKLERİNİ GÖSTERİYOR.

 10. feyza said

  banu avarın gördüğü muameleye çok üzüldüm.yürekli cesur tek programcı bence.zaten şaşırmıştım trtnin böyle cesur birini konuşturduğuna kortuğumuz başımıza geldi diye bilirim

 11. feyza said

  programı çok beğenerek takip
  ediyorduk,inceleme haberini duyunca
  çok üzüldük, hatta utandık, ayıp denen
  bişey var,milli menfaatlerimizi
  savunan yüz akımız denecek bi programı
  ödüllendirmek yerine bu şekilde
  mumeleye tabi tutmak,utanç verici.trt
  yi kınıyorum.banu avarı da doğruları
  söylediği için tebrik ediyorum,aynı
  yolda inşallah başka kanallarda devam
  eder program yapmaya

 12. burcu said

  halide edıp adıwar’dan sonra bir türk kadının olarak en onemlı ısım bence.banu avar ‘ın yerınde olmak ısterdım.karanlık dunyayı aydınlatmak için ugrasan ender ınsanlardan biri.soykırım yaptık dıe duşunnen awrupalılara ne olduklarını asıl kımlerın bizlere neler yaptıklarını gosterecek tek ınsan.yorunlarıyla we aklıyla.ataturk ılkelerıne we ınkılaplarına saygı duyarak yapıo bu işi.ınanıorum ki bu watan uzerınde yasayan her turk arkandadır..

 13. erdinç said

  Sayın AVAR sizin yapmış olduğunuz haber programını beğeniyle izledim fakat bütün dünyanın bildiği gerçekleri açıklayarak sizi linç etmek isteyenleri kınıyorum eğer gerçekten fikir özgürlüğü olan bir ülkede size sahip çıkmak gerekirken size yapılan haksızlığı kabüllenemiyorum norveçle ilgili programdan dolayı sizi kınayan güya aydınlarada soruyorum programın kaldırılınca neden tepki göstermeyip sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunuyorlar, bu ülke bunu hak etmiyorum size saygılarımı arz ediyorum.

 14. mehmet said

  Ne mutlu türkün diyene. Banu avar işte bize bunu hatırlattı.Çünkü bu ülkenin insanları ben türküm ben müslümanım demeye utanır hale geldi banu avar bize bunu hatırlattı.Kendimize gelmemizi sağladı. allah banu avarı her türlü kötülükten korusun zamanımızın en önemli aydın türk kadını senin arkandayız.

 15. duygu said

  Orhan Pamuk “Türkiye’de bir milyon ermeni, otuzbin kürt öldürülmüştür.” dediğinde “bu ülke de basın özgürlüğü vardır.” denilirken; Banu Avar herkesin bildiği ama kendine bile itiraf edemediği gerçekleri sesli düşünüyor diye skandal olarak açıklanmasının saçmalığını kabullenemiyorum. Banu hanıma olan desteğimiz burada yazdığımız yorumlarla kalmamalı bence. Kendisini yürekten kutluyorum, Trt yönetiminden de bu programın yayınlanmasına izin verdiğindeki yürekliliği devam ettirmesini bekliyorum. Ben herşeye rağmen vatansever satılmamış aydın gazeteci yazarlarımızın olduğuna inanmak istiyorum ve Banu Avar’a destek çıkmalarını bekliyorum. Bu vatan bizim ve bunların gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz…

 16. Erdal Bozkurt said

  Sayın, Banu Avar
  Cenab-ı Allahın selam ve sevgisi üzerine olsun. Proğramını ilgiyle izliyor ve yakın çevremede anlatıyorum. Mazlum Milletimiz
  üzerine oynanan oyunlar şok edici bir şekilde proğramınızda ifade
  edilmektedir.
  Sizin gibi yiğit bir insanı tebrik eder, saygılar sunuyorum.

 17. Nena said

  öncelikle banu avara böyle bir program yaptığı için teşekkür ediyorum, sonrada TRT’ye. Avrupa sözde nedenlerle kıbrıs sorunu, ermeni sorunu, kürt sorunu Türkiyeye saldırırken, kendi geçmişlerine dönüp bir baksınlar, Kendi tarihlerinde ve geçmişlerinden utansınlar, İngilizi, Fransızı, Almanı, İsveçi ve diğerleri hepsi aynı. En büyük soykırımı kendileri yapmıştır, basın özgürlüğü kendi ülkelerinde yok, demokrasi yok, ancak utanılacak bir tarihleri var, yüzkaraları. Oturup Türkiyeyi yargılıyorlar, demokrasi, basın özgürlüğü, ve yabancılara en güzel muamele Türkiyede, banu avara teşekkürler, bizlere bunu gösterdiği için,tebrik ediyor, devamını diliyorum, sen doğru yolundan git

 18. LEYLA said

  Sayın BANU AVAR
  Ben henüs 15 yaşındayım.Ama sizin ne kadar iyi bir kişiliğe sahip olduğunuzu ve yaptığız programın ne kadar seviyeli olduğunu biliyorum.
  Programın fanatiklerindenim ve böyle bir prgram yapyığınız için sizi kutluyor ve saygılarımı sunuyorum…

 19. LEYLA said

  Ben henüs 15 yaşındayım ama sizin ne kadar iyi bir kişiliğe sahip olduğunuzu biliyor ve yaptığınız programıda büyük bir zekle izliyorum.Sizi çok seviyor ve yaptığınız programın mutlaka devam etmesini istiyorum.
  Saygılarımla…

 20. LEYLA said

  Banu abla ben 15 yaşındaki leyla bana mutlaka cevap yaz lütfen

 21. haldun said

  50 yaşında eğitimli olduğumu zannediyordum.avarı izledikten sonra programlarının düzenlenerek lise tedrisatına konulması gerektiğine inanıyorum.emin oktay tarihinden ,hiç olmazsa genç kuşaklar kurtulmalıdır.bu yapılabilirse insanlarımızın kendilerini oluşacak risklere karşı koyma yapılarının gelişeceğine inanıyorum.bu ise aidiet,düşünceleri farklı bile olsa toplumumuzun birlikte hareket edeceği ulus olma ruhunu vereceğine inanıyorum. iyiki varsın

 22. Şenol Tanrıkulu said

  Bu ülkede yok alan basın ve medyada sizin gibi birinin var olması gerçekten harika,yapmış olduğunuz programlarla gerçeklere ayna tutmanız,ve kafasına kuma gömen diğer insanlara belki azda olsa anlamalarını sağlar .ÇOK TEŞEKKÜRLER

 23. yurdagül said

  Sayin Banu Avar hanimefendi;temel esasi “objektif yayin anlayisini” ilke edinen haberciliginizden dolayi sizi yürekten kutluyoruz. Sahsi, siyasi yorumuyla, kendi renkleriyle boyadiktan sonra haber yapip sunan haberciler ve gazeteciler Siz`den örnek almalidirlar. Bu sartlar altinda,gercek haberciliginizden ödün vermeyisiniz, sizin mümtaz sahsiyetinizi gösteriyor. Zatiniza gelen mesakkatlere ragmen, mesleginizin izzet-i nefsini muhafaza ettiginiz icin size tesekkür ediyoruz.

 24. Mayise Aslan said

  Sayın Arslan Bulut Beyefendi,bu yazınızı alkışlıyorum.Sizinle hemfikirim.Bir zamanlar Ebülfez Elcibey’in düşüncelerini,gercekleri desteklediğim icin bugün Banu Avar hanımefendinin yaşadıklarını,haksız suclamaları yaşayan bir Tv yapımcısı gibi onun her zaman yanındayım.Banu hanımı Köroglunun Nigarın’a,Nebinin Hacerin’e benzetiyorum.Banu hanım sadece Türkiye’ye değil,tüm TÜRK dünyasına örnek olacak bir yapımcı ve yazardır.Batı dünyasının çeşitli vaadlerine inanıp Türklügümüze hakaret edenlere sert cıkmazsak, kim bilir daha neler kaybedeceğiz…Örneğin Azerbaycan’ın Karabag’ı gibi…Bence Türk dünyasının Batıya birlikte cevap vermesinin zamanı gelmiş geciyor bile.Banu hanımı ödüllendirmek yerine, suclamaya kalkışanların kanı karışıktır,ve ya ermenilerle akrabalıkları vardır,Orhan Pamuk gibi…Bütün Türk dünyası Banu hanımın hayranı,hepimiz cesur kalbini,gercekci kalemini destekliyoruz!SAYGILARIMIZLA 200 azerbaycan türkü…

 25. ÖZER said

  Banu Hanım’ın yaptığı programdan dolayı hükümet kanalı trt tarafından incelemeye alınması hainliktir.Türklük şuurunu içine sindiremeyenler bu suçla rahat uyuyabiliyorlar mı?Banu Hanım’ı,Kanal Türk ve ART gibi kanallarda görmek istiyoruz.Onun her zaman yanındayız.Yaşasın Atatürkçü düşünce sistemi ve Türkiye Cumhurriyeti!

 26. burcu benler said

  BANU AVAR hanım gerçek bir ”Türk kadını” onunla gurur duyuyoruz..Damarlarında dolaşan asil kanı son damlasına kadar hak ederek taşıyan o asaletinin karşısında saygıyla eğiliyorum..umarım ondaki bu kararlı azimli Türk’lük duygusu tüm Türklere de yayılsın,artık en azından birbirimize karşı kendi aramızda barış yaşayalım;başkalarının çıkarlarına uygun düşecek şekilde enerjimizi birbirimizle savaşarak harcamayı bırakalım.
  TÜM TÜRKLERE SAYGILARIMLA!

 27. padre said

  bu programı alıp tüm ilk okullarda , orta okullarda ,liselerde , üniversitelede bir ders olarak göstermeli.Burası avrupa bunu bil ve ona göre o kadar çalış ki bu ikiyüzlülüğün bu şarlatanlığın tüm çıplaklığıyla ortaya dökülmesinde eğitimli ,kültürlü bir bireyin neler başarabileceğini,bir İranlının bize ne kadar yakın olduğu halde bize bu günkü medyada ne kadar uzak gösterildiğini öğren.Banu hanım size yürekten sevgiler başarılarınızın devamını dilerim.Bir söz ”Ancak düştüğünü hissedersen ayağa kalkmak için çabalarsın ”

 28. ÖZGEN AYDIN said

  HANİ FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ, NERDE DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK DİYEN BATI, AĞIZLARI BAŞKA SÖYLÜYOR YAPTIKLARI BAŞKA. AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ DEMİŞ ATALARIMIZ. ONUN İÇİN BATININ SÖYLEDİĞİNE DEĞİL YAPTIĞINA BAKMAK LAZIM. BİR TELEVİZYON PROGRAMINDA HÜR FİKİRLERİN AÇIKLANMASINDAN RAHATSIZ OLAN BATI NELERİ SÖYLEMEDİĞİNİ BELLİ ETMİŞTİR. BANU HANIM BU ÜLKENİN YÜZ AKIDIR. HÜR VE DÜŞÜNEN MODERN KADININ TEMSİLCİSİDİR. BATI BU HANIMEFENDİDEN ÖZÜR DİLEMEDİKÇE SÖYLEDİKLERİ VE SAVUNDUKLARI HERŞEY YALANDIR.

 29. kursad said

  Banu Avar gibi cesaretli bilgili VATAN’ını seven insanlara özellikle dört bir yanımızı sardıkları şu günlerde çok ihtiyacımız var.Ne yazıkki içimizde çok satılmış insanların oldugunu biliyoruz.Başımıza üşüşmüşler nerden ne götürebiliriz hesabı içinde avrupa.Neden DOGU TÜRKİSTAN a karşı yapılan zulüm görülmüyor neden karabag da işkenceler bitmiyor.Düşünce özgürlügü dedikleri insan hakları dedikleri şeyleri kendi ülkelerinde uygulayamıyorlarda neden benim VATANIMDA zorla dikte ettiriyorlar.TANRI DAGI KADAR TÜRK HİRA DAGI KADAR MÜSLÜMANIZ….

 30. ERVA said

  Banu avarı ihbar edenler , k,me hizmet etmeye calışıyorlar anlamakta zorlanıyorum. Bu memleketin insanı dünyadaki senoryaları cözmesine yardımcı olan banu avar hanıma niçin saldırmaya calışır , yapabiliyorlarsa kalemleriyle aksini isbat etsinler, yoksa sussunlar devletin mercileri gerekliyse zaten gerekeni yapar onlardan yanlışı yada dogruyu öğrenecek değiller yeter artık…………..

 31. murat PACAL said

  Ben Belcika”da yasayan bir Turk vatandasiyim. Banu AVAR’i trt int. yayinlarindan tanidim ve vatanini seven her turk gibi programini sadece gercekleri soylediyi icin olaganustu buldum. Her programini izlemeye basladim ve Turkiye’de gercekten bazi seylerin degistiyini artik” korkak” olmadigimizi ve trt’nin cesurca haklarimizi aradigini dusundum. Ve bir gun Banu AVAR ‘in programini goremez oldum. Dusundum ki yeni programlar hazirliyordur ama ne ogreneyim” NOBEL” denilen insanlik suclusu icin yaptigi gercek haber yuzunden mahkemeye verilmis ve programi yayindan kaldirilmis. Turkiye avrupa icin gercek bi tehlike bunu buradan goruyorum. Her firsatta bize saldiriliyor bizi kendilerinin bile bilmediyi bi kabuga sokmaya ve nasil olursa olsun parcalamaya calisiyorlar.Biz bu sekilde davranirsak ne olur bizim sonumuz? yapmayin agalar,YAPMAYIN BEYLER; BEN BIR TURK’um.GURUR DUYUYORUM. Soylenecek o kadar cok sey var ki. Icim kan agliyor.Tam bi seyler deyisti derken ne oldu? Umarim NE OLDUGUMUZU, NASIL BI KANA SAHIP OLDUGUMUZU ve ne kadar ZEKI OLDUGUMUZU COK YAKINDA ANLARIZ. Cunku bu sekilde OLMEK ISTEMIYORUM. Ne ifade eder blmiyorum nasil yaparim bilmiyorum ama SENINLEYIM BANU AVAR…

 32. erdogan said

  sevgili banu avar sizi yazılarınızdan ve televizyon kanallarından izliyoruz size yapılan haksızlıkları biliyoruz ve görüyoruz her zman arkanızdayız

 33. cem said

  ben bu kadar yazı görünce destek sözcüklerimin çokta önemi olmayacak gibi geldi. sadece bir alıntı ile hislerimin ne olduğunu bende ileteyim.

  “Örnek bir TÜRK hanımı.”

  Seni çooooooook ama çoooooooooooooooook seviyoruz…

 34. Kayacan said

  özellikle AB tartışmalarının olduğu şu günlerde, AB nin ülkemize karşı önesürdüğü şartları tarafsızca tartışmadan ,ülke menfaatına olup olmadığının kamuoyu önünde tartışılmasına bile müsade edilmeden, AB nin öne sürdüğü her şartı düşünmeden tartıştırmadan mümkünse halka anlatmadan yerine getirilmesi gereken kesin doğrular olarak bu halka anlatıldığı bu propaganda döneminde Banu AVAR hanımın yaptığı bu hata affedilir gibi değıldir. Medyada önünde tartışan ülkemin aydınlarını(sözde)hiç örnek almamış. Neymiş efendim 301 kaldır diyormuş itiraz etmeyeceksin hemen kaldıracaksın, hele hele sizde de bunabenzer maddeler var demek bir Türk aydınına yakışırmı? ahh ahhh!!! şu medyada boy gösteren bazı mega aydınlarımızda da olmasa AB bize hangi gözle bakar hiç düşündünüzmü? bügün AB bizimle ilişkilerini dondurmuyorsa ve hala bizden taleplerde bulunuyorsa ve yerine getirilmesi gereken yeni şartlar ileri sürüyorlarsa bu tür büyük aydınlarımız ve onlar gibi düşünen kişiler sayesindendir.Bazı büyük aydınlarımız durumu hemen kavramış ee nede olsa bunlar aydın ama Türk halkı durumu kavramamış, aydınların işi bayağı zor.Ya Avrupalının kafası bozulurda sadece bu aydınlarınızı AB ye alıyorum derse biz ne yaparız,elimizdeki aydınımızdan da oluruz.Neyseki AB nın istediği bunlar değil.(Türkiye ve Türk Milleti olmazsa ,AB nin gözünde bunların insan olarak bile değeri olduğuna inanmıyorum)
  Ama Banu hanım bunların tam tersi davranmıştır. Bu ülkenin insanlarına AB nin ne olduğunu ve gerçekleri halkın anlayacağı dilden anlatmıştır, sahtekarlık yapmamıştır,AB nın satılık kalem ve programcılarından olmamıştır,birde programlarında AB ülkelerindeki çifte standart tavırları ortaya çıkarmıştır. Türk milletinin kendine güven duygusunu sağlamlaştırmıştır.Sözün kısası yanlış yapmıştır.
  Tüm duygu ve düşüncelerimle sonuna dek Banu AVAR hanımefendiyi destekliyorum,Teşekkürler.

 35. Bathuhan said

  Banu Hanımı programı için gönülden tebrik ederim. Hepimizin aydınlanması için çok gerekli. Başarılar dilerim ve unutmayın Türk milleti her zaman sizin yanınızda olacaktır.

 36. eser said

  Kendisini her izleyisimde gurur duyuyorum ve cesaretinden dolayı da hayranlığımı dile getirmek istiyorum .işte gerçek bir Türk kadını

 37. necla said

  öncelikle sunduğunuz program yayından kaldırıldı zannediyordum ama dün TRT 1 açmamla sevincimden babamı uyandırmam bir oldu .inanılmaz sevindim sizin gibi değerli insanları tek tek yok etmeye,bunu da iftira ve karalama kampanyalarıyla yapıyorlar. aslında bu yapanlar sizin onlardan daha namuslu oduğunuzu bilmediklerinden değil sadece ya memfatleri uğruna ya medya patronlarının aşkına yapıyorlar ama sizin gibi insanları izleyipte algılayabilecek zeka düzeyi olanlar bilirki doğruyu söyleyecek kadar dürüst ve bu kadar çakalın içinde,kadının hor görüldüğü bu toplumda kadın başınıza erkeklerin gösteremediği yüreklilikle,vatan ve gazetecilik aşkınızla sizden çok şey öğrenecekler.sizi karalayanlar kendi kanlıklarıda boğulacaklar. daha 20 yaşındayım ama onların benden öğreneceği çok şey var en azında vatan ,millet sevgisi.sizi gerçekten çok ama çok seviyorum umarım herkes gözünü açıp beynini uyuttuğu o derin uykulardan kalkar sizin gibi insanların işi bunun için çok zor yolunuz açık olsun.

 38. MUSTAFA said

  Banu hanım;
  Gösterdikleri ve yorumları ile bu milletin başına ne çoraplar örülmek istendiğini; Milletimize daha güzel nasıl anlatılabilirki!
  Banu hanıma ömür boyu başarılar dilerim.
  Saygılarımla

 39. REYHAN KAYA said

  GECE GEÇ SAATTE PROGRAMINI TESADÜFEN İZLEMEYE BAŞLADIM.HAYRAN KALDIM.OKULLARDA DERS OLARAK GÖSTERİLMESİ GEREKİR.KAFAMDAKİ TÜM KARANLIK NOKTALARI AYDINLATTI DİYEBİLİRİM.SON DÖNEMDE EŞİNE AZ RASTLANIR GAZETECİLİK ÖRNEĞİ.YAKLAŞIMI GAYET AÇIK VE NET.BU TAVRIYLA YILMAZ ÖZDİLE BENZETTİM.TEBRİK EDERİM.SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM.

 40. esin gümüşsoy said

  Ekranda olmanız harika bu bir zaferdir.İnsanlar doğruyu ve gerçeğe herzaman hak vermişlerdir.Siz GAZETECİLİK MESLEĞİNİN ADINA yakışırlığın nedemek olduğunu, doğruların ve gerçeklerin etki altında kalmadan AYDIN kimliğine bürünüp gerçekleri SAPTIRMADAN neler yapılabileceğini gösteren.AVRUPA kadını haklarını dahi bilmeden KADINA HAKLARINI ARMAGAN EDEN ATANIN EVLADISINIZ.SİZİ TEBRİK EDERİM SONUNA KADARDA DESTEKLİYORUM

 41. Uğur Köksalan said

  Türkiye’deki en kaliteli program: SINIRLAR ARASINDA – BANU AVAR
  İnsan bu programı izlerken damarlarındaki asil kanın iyice farkına varıyor… Allah sizi korusun, işte milliyetçilik budur… Türk insanının aydınlanmasında emeği geçen herkese ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM…

 42. ali said

  muhteşemsiniz sizi çok seviyorum yalancılara,düzenbazlara işbirlikçi hayinlere ders oldu geri dönüşünüz herşey gönlünüzce olsun hoşçakalın

 43. serkan kaya said

  Selam,
  Ben Banu AVAR’ a değil yaptığı proğramları bizlere ulaştıracaklara cesaret vermek istiyorum. Çünkü Banu AVAR düşündüklerini, doğru bildiklerini görevi olduğu halde yıllardır bize yalan söyleyen, yönlendirmeye çalışan meslektaşları aksine hep yaptı. Kurduğu her cümle içimizi açıttı fakat kendimize gelmemizi sağladı. Her proğramından sonra dünya bizim için bildiğimiz olmaktan çıkıp yeni manalar kazandı. Teşekkürler Banu AVAR…

 44. hasan güneş said

  ben sınırlar arasında programını çok dikkatle izliyorum dünya üzerinde oynanan oyunları çektirilen çileleri haksızlıkları bu program sayesinde görüyorum sömürgeci devletlerin iyilik melegiymiş gibi gosteripte sayısız pisliklerini bu program gösteriyor emegi geçen herkese sonsuz teşekkurler. bizlerin destegi sınırlar arasındayı izlemekle oluyor. sizlerede desdekleriniz için çok teşekkür ediyoruz

 45. varsin said

  Yazar müsvettesi batı ve amerikan emperyalizminin ujağı bebek katili vatan haini bölücü lerin desdekçisi yerli işbirlikçi Orhan Pamuk, ‘en etkili 100 kişi’ listesinde Time dergisi, yılın en etkili 100 kişisini seçti. Derginin seçtiği 100 kişi arasında yazar müsvettesi batı ve amerikan emperyalizminin ujağı bebek katili vatan haini bölücü lerin desdekçisi yerli işbirlikçi Orhan Pamuk da yer alıyor Derginin seçtiği en etkili 100 kişi arasında yazar müsvettesi batı ve amerikan emperyalizminin ujağı bebek katili vatan haini bölücü lerin desdekçisi yerli işbirlikçi Orhan Pamuk yer alırken; bak listeye nekadar türk İslam düşmanı insanlık düşmanı emperyalist kan içiçiçiler hepsi listede say emperyalizm ağa babalarını ve Orhan karapamuk ve Condoleezza Rice gibi ırkına ihanet eden nankörleri evet ricenin dedesi ile babası ile aynı otobus koltuğuna oturmayan ırkçı emperyalizm onu çıkarları için kapa kapı havlatıyor yalanmı listeye ABD Başkanı George Bush, Çinli çevreci Ma Jun ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ve hip hopçu Sean “Puffy” Combs da girdi. Listeye üç yılda ikinci kez girmeyi başaran çok az kişi olurken, bu kişiler arasında Bush’un yanı sıra ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, bilgisayar devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, NBC televizyonunda sabah haberlerini sunan Katie Couric yer aldı. Time, yazar Orhan Pamuk’un İngilizceye çevrilen “Benim Adım Kırmızı” adlı kitabına da değindi.
  Emperyalizm Ülkemize milletimize saldırırn dozunu artırdı.Sirf emperyalizmin yerli işbirlikçi kalemi karapamuk un ermeni soykırımı ile ilgili olmak üzere desdeklenmesi i için için dinamiti bulan mendeburun adına ona para verildi daha çok havlasın diye ve Fransız köpekleride aynı gün yalanı tecil ettiler ve emperyalizmi perçinlediler.Ve orta çağ avrupanın ve insanlığın kapısına dayandı

 46. bartmi said

  Barzani ve Talabani haini: ‘Mal varlıklarını açıklarlarsa nereden ne kadar pa-ra aldıkları, bütün bu serveti nasıl yaptıkları ortaya çıkar. Bu casus ve emperyalizmin u-şaklığı faaliyetlerinin ismini de Kürtçülük koydular. 25 yıldır casusluk ve emperyalizmin uşaklığı kültürü onlar arasında hüküm sürmekte. Sadece efendileri değişiyor. Bazen İsrail oluyor, bazen de ABD. Ancak Rusya karşısındaki görevleri hiçbir zaman değişmedi. Zorlandıklarında buraya yöneliyorlar. Casusluk yaparken de büyük bir mafya oldular. Kürdistan’ı viraneye döndürdüler.’

 47. varjan said

  Alçak karikatürler ve müslümanların ‘ikiyüzlü’ fo-toğrafı
  YÜCE peygamber Hz. Muhammed’e (s.a.v.) hakaret e-den, onu bir ‘terörist’ gibi gösteren karikatürler, Danimar-ka’da yayın yapan Post gazetesinde aylar önce yayınlandı!..
  İslam dünyasında büyük infiale sebep olan bu rezalet, dışa-rıdaki gelişmeleri ‘süzgeçten geçirerek’ kamuoyuna yansıtan ‘güdümlü medya’ tarafından uzun bir süre Türk milletinden gizlendi!..Aynı medya, şimdi de ‘sebebi meçhul’ bir papaz ci-nayetini bahane edip Hz. Peygamber’e karşı işlenen ‘cinaye-ti’ örtbas etmeye-çalışıyor!..İslam dünyasındaki tepkilere rağmen Danimarka Hükümeti özür dilemediği gibi, aynı kari-katürler aylar sonra Avrupa’da yayın yapan ‘başka gazeteler’ tarafından da iktibas edildi!..Üstelik bu yayınların, Post ga-zetesine destek vermek dışında, başka bir amacı daha var-dı:Müslümanların ‘hoşgörüsünü’ test etmek!..Yani, İslam dünyasında ‘şiddeti’ teşvik ederek, ‘reform sürecinin’ hızlan-masını sağlamak!..Avrupa ülkelerinde ‘Yahudi aleyhtarlığı’ yasal olarak ‘suç’ kabul edilirken, AİHM ‘Hıristiyanlık aley-hindeki’ filmlerin yasaklanmasını uygun görürken, İslam pey-gamberine karşı yapılan aşağılık saldırı, hem ABD hem de AB tarafından ‘fikir özgürlüğü’ kapsamında değerlendirili-yor!.O karikatürler, ‘Batı’ ile birlikte ‘Doğu’nun da ‘ikiyüzlü-lüğünü’ ortaya koymaya yetiyor!.. ‘Müslüman’ ülkelerde, mil-yonlarca insan sokaklarda, Hz. Peygamber’e karşı yapılan alçak saldırıyı protesto için yürüyor!..Ama aynı insanlar, her nedense onun getirdiği dinin ‘değerlerini’ hergün aşağılayan ‘işbirlikçi’ yönetimleri görmezlikten geliyorlar!..İslam ülkele-ri, dünyayı kendi aralarında paylaşan Amerika ve Avrupa Birliği tarafından atanmış olan ‘Firavunlar’ tarafından idare ediliyor!..Bazen ‘kral’, bazen ‘diktatör’, bazen ‘demokrat’ şeklinde tecelli eden Firavunlar, Müslüman ahaliyi zulüm al-tında inim inim inletiyorlar!..Atanmış Firavunlar, ülkelerini kaynaklarını, ‘asli sahiplerine’ kullandırmak yerine, ‘kendile-rini ayakta tutan’ efendilerine peşkeş çekiyorlar!..‘Sözde demokrasi’ ile idare edilen ülkelerde ise işbaşında ‘halkın seçtiği’ bir iktidar mevcut, ama fonksiyonları yalnızca ken-dilerini ‘iktidara taşıyan’ kitleleri kandırmak ile sınır-lı!..‘Küfrün’ borazanlığını yapan gazetelerde Hz. Peygamber’e karşı yapılan saldırı utanç verici!..Peki, ‘kutsal topraklarda’ ellerinde ‘bira kutuları’ ile dolaşan ‘Haçlı artıklarının’ işi ne?..İslam dünyası öyle de Türkiye, farklı mı?..Türkiye, ‘demokrasi’ ile idare edilen bir ülke!..Ama ‘dış politikası’ ABD, ‘iç politikası’ AB, ‘ekonomisi’ ise IMF tarafından idare ediliyor!..Üstelik, iş başında ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin ta-şeronluğunu yapan, İslam dinini ‘protestanlaştırma’amacı gü-den, ‘medeniyetler çatışmasını’, ‘medeniyetler ittifakı’ gibi göstermeye çalışan, ‘din ve vicdan hürriyetini’ sağlamak ba-hanesi ile Türkiye’yi ‘Hristiyan Kulübü’nün kucağına oturtmak isteyen işbirlikçi bir iktidar var!..Kafirler, İslamiyet’i ‘din’ dahi kabul etmiyorlar, ama ‘İslamı’ adına ortaya çıkan sözde din adamları, ‘hoşgörü’ve ‘dinlerarası diyalog’ safsataları ile toplumsal refleksi kırmaya çalışıyorlar!..‘Yerel’ planda Türki-ye için PKK ne ise ‘küresel’ planda da dünya için ABD o-dur!..Ne yazık ki, ‘etnik’ katillerden hiçbir farkları olmayan ‘küresel’ katiller, ‘kadim dost’, ‘stratejik ortak’, ‘müttefik’ olarak lanse ediliyor!..Irak’ta ‘sinek avlar’ gibi ‘müslüman’ öldüren Conilerin erzakları, ne yazık ki İskenderun ve Mer-sin limanlarından bölgeye sevk ediliyor!..Bağdat’ı, Kufe’yi, Necef’i bombalayan uçaklar,İncirlik Üssü’nden havalanı-yor!..İslam dünyasının topyekun ayağa kalktığı gün, Trab-zon’da ‘katolik’ bir rahip öldürüldü!..Tam da ‘Türkiye’ye münhasır’ bir vakıa!..Trabzon’daki saldırı, eğer ‘kişisel’ bir hadise değilse, mutlaka Türkiye’de ‘yeniden dirilişe vesile olacak’ kitlesel gösterilerin önünü kesmek amacıyla yapılan bir provokasyondur!..‘Allah korkusu’ olmayan ‘ölümden’ kor-kar!.‘İtidal’ çağrıları yapan ‘protestan’ idarecilerin aksine müslümanlar her an tetikte olmalılar ki, ‘liberalizm’, ‘fikir özgürlüğü’, ‘ifade özgürlüğü’, adı altında her tAvrupa Parlamentosu Milletvekili Cem Özdemir, “Kurtlar Vadisi Irak” filmini “ırkçı gö-rüşlerden istifade edildiği” gerekçesiyle eleştir-di. Özdemir, “Bati ve amerikan emperyalizminin sesi insanlık düşmanı Almanlar ve işbirlikçiler Türklerin kılı kırk yardıkları dönemde bohemyade saksonyada pazarlarda insan eti sa-tıldığı dönemi hatırlasınlar insanlık düşmanı irkçi emperyalistler irkçiliği sizde gördük emperyalismi sizde gördük insan şahsiyet ve iti-barinin ayaklar altına alınışı sizde gördük homoseksuel yobazlar Frankfurter Allgemeine Zeitung” gazetesine yaptığı açıklamada, “Filmin rejisörü ırkçı görüşlerden istifade ediyor” diye-rek, “bu filmi beğenenlerin, İslam dünyasını ra-hatsız eden karikatürlere hiçbir şey söylememe-si gerektiğini” savundu. Cem Özdemir, filmin temelinin dini duygulardan çok aşırı derecede bir milliyetçilik duygusuna dayandırıldığını söyledi. Gazetenin haber-yorumunda da Türk sinemasının en pahalı yapımı olan filmin, izleyicileri kanlı bir Amerikan ve Yahudi karşıtlığıyla şoke ettiği gö-rüşüne yer verildi. Alman izleyiciler açısından film sadece “karalama” olarak görülürken, Türk-lerin çoğunun filmi çok gerçekçi buldukları ve çok beğendikleri ifade edildi.

 48. sogen said

  AP’de eşçinsel türk düşmanı Lagendijk soruşturmasına tepki.
  Strasbourg – Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) Sosyalist ve Yeşil Grup, AP ile TBMM arasında danışma organı vazifesi gören Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eşbaşkanı eşcinsel homoseksuel emperyalist insanlık düşmanı Joost Lagendijk hakkında Türkiye’de soruşturma açılmasını eleştirdi.
  Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz, basın toplantısında bir soru üzerine, Eşbaşkanı eşcinsel homoseksuel emperyalist insanlık düşmanı Joo Lagendijk hakkında soruşturma açılmasını “kabul edilemez” bulduklarını söyledi. Emperyalizmin uşağı Schulz, bunun ifade özgürlüğünü ihlal anlamına geldiğini savundu.
  Yeşil Grup BaşkanıEşbaşkanı eşcinsel homoseksuel emperyalist insanlık düşmanı Daniel-Cohn Bendit ise yine aynı soruya verdiği yanıtta, tam üyelik müzakerelerinin başladığı bir ülkede, hala düşünce özgürlüğüyle ilgilenilmesi “talihsiz bir durum” dedi.uyuz köpek eşcinsel de Bendit, anayasada, ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması çağrısında bulundu. Bu arada, Eşbaşkanı eşcinsel homoseksuel emperyalist insanlık düşmanı Joo Lagendijk hakkında soruşturma açılmasının, AP’nin perşembe günü yapacağı başkanlar konferansında gündeme geleceği bildirildi.

 49. nilgün aksu said

  Banu Avar,seninle gurur duyuyorum.Bu ülkenin senin gibi insanlara hele bu dönemde çok ihtiyacı var.Ülkemiz üzerine oynanan karanlık oyunlara ışıksın.Yavrularımız için aydın bir geleceğe nefersin.Millet olarak arkandayız.Lütfen sesimiz olmaya ve bizi aydınlatmaya devam et.TRT nin de böyle bir yanlışa bir daha düşmeyeceğini umut ediyorum.Seni seviyoruz.

 50. hasan said

  banu avar cesur yürekli emperyalizme tek başına kafa tutan bir bayan, seni tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diler arkanızda degil yanınızda oldumuzu belşrtmek isterim. teşekkürler banu hanım

 51. ALİ said

  Her programınızı sabırsızlıkla bekliyor ve izlıyorum bir Türk genci olarak AB liğine girmeyi isteyen gençlerden biride bendim çünkü bize AB liğini başımızda olan ve bizi yöneten insanların bize anlatış tarzı toz pembe bi şekılde yansıtılıyordu takkii Banu Avar hanım efendının programlarını izleye dekti AB girme isteğim, beni ve bir çok insanı aydınlattığı için kendilerine şükranlarımı iletiyorum.Şu anda AB liğine karşı olanlardan biride benim artık.. Beni bu konuda aydınlattığı için TRT deki Programınızda emeği olan herkese başarılar diliyorum. Saygılar.

 52. esma said

  ben bu ülkede yaşayan milyonlarca gençten sadece biriyim.ve şunu belirtmek istiyorum ki bz türk gençliği olarak herşeyn son derece farkındayız ama bilinçlendirilmeye ihtiyacımız var.belki ülke sorunlarmz karşısnda hangi konumda yer alacağımızı blrsek daha iyi olur.bence BANU AVAR bize bu konuda yol gösterebilecek insanlardan birisi.

 53. selcuk aynagoz said

  helal olsun Banu AVAR’a.ayrıca onun gibi düşünen yazarlarımıza,gazetecilerimize ve kadınlarımıza.!!yurdumuza dört değil dörtyüz taraftan fütursuzca saldırılmaktadır ve Banu AVAR gibi insanlarımız da çürütülmeye yok edilmeye çalışılmaktadır..en son kendisini dün akşam avrasya tv kanalında gündeme dair adlı programın konuğu olarak konuşurken dinledim..hazırladığı belgesellerin bazı kısımlarının rtük tarafından makaslanarak yayınlandığını anlattı ve üzüldüğünü ifade etti..gerçekten bu duruma ben de çok üzüldüm çünkü günümüz iktidarının emeğe saygısı malesef yok..avrupa ve amerika yalakalığı(artık bundan şahsi çıkarları ne bilemiyorum)kendilerini bayağı cürretkar yaptı..milli değerleri ve vatani mukaddesatları hiçe sayaraktan hayasız davranışlar sergiliyorlar sinirden kendimi alamıyorum…birileri çıksın da şu iktidardan bizleri kurtarsın yeter artık bu soysuzluğa tahammül kalmadı..tüm türk dünyasına ve sayın Banu AVAR hanıma saygılarımla..onu çok seviyoruz

 54. YAZE said

  Sayın Banu AVAR; Nasıl bir Türk aydını,nasıl Bilinçli Bir Yazar,Ne müthiş bir insan.Bizim Sesimiz ve Gözümüz Oluyor nerdeyse,sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum.Ayrıca dün akşam yayınlanan AVTR deki proğramda müthişti.onun fikirlerini duymak ve paylaşmak inanın çok güzel.biz sizin arkanızdayız…ve yolunuzdayız.nice Banu Avarlar çıkacak bu toplumdan bunuda unutmasın hiç kimse saygılar

 55. YAZE said

  ARKANDAYIZ SAYIN BANU AVAR

 56. Sinan CAN said

  Sayın Banu AVAR’ı Kutluyor ve yürekten Teşekkür ediyorum. Umarım doğruluğu şiar edinen ve yurdunu seven yayın organlarımız da gereken desteği verirler, Banu AVAR ve yayınlarını gündemlerine alırlar.
  Saygılarımla.

 57. selami said

  banu avar düşüncelerimize tercuman oldu kendisini kutuluyorum başarılarını diliyorum

 58. ESRA said

  ben 1 yıldır sınırlar arasında programını izliyorum cok basarılı buluyorum ve benim gibi genclere gercekleri tarafsız şekilde gosterdıgı icin teşekkür ediyorum.

 59. Abdullah Önal said

  Banu abla her programını sabırsızlıkla bekliyorum Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar 10. köydede olsan susma senin gibi insanlar türkiyeye lazım TRABZON K.T.Ü DEN ABDULLAH SAYGILARIMLA

 60. sevgi said

  banu hocamın bugun üniverstemizde verdiği konferansı ayakta alkışladık.Çok başarılı ve TürkiYe üzerindeki oynanan oyunları açıkça çekinmeden ortaya koyuyor.

 61. Huriye Doğan said

  Programı yeni izlemeye başladim ve şimdiye kadar neden izlememişim diye gerçekten çok üzüldüm.Ülkesinin ve dünyanın tarihi hakkında bu kadar bilgisi olan ve onu dinlerken hayret içinde kaldığım insanlara pek rastlamıyorum.Lise 2 tarih öğretmenimin ve onun yeri bende apayrı.Az önce Portekiz ile ilgili programını izledim ve müthiş bilgisiyle ülkenin başbakanın bile nasıl cevapsız kaldığını gördüm,mutlu oldum.Umarım Denizliye tekrar gelir ve ziyaretiyle ilgili afişi günler sonra görüp büyük bir üzüntüyle karşısında bakakalmam.Her zaman kendisini saygıyla selamlıyorum.Onndan öğrenecek çok şey var.

 62. Saadet Aydın said

  Sınırlar Arasında adlı proğram, Banu Hanım’ın yayıncılık anlayışı, soru sorma tarzı, engin bilgisi, dile olan hakimiyeti ve gözlerinin içi gülen yüzü sayesinde, heyecan ve tutku ile beklediğim bir şölene dönüştü. TRT’de izlediğim tek proğram ve bütün kanallar arasında ise izlediğim, türünün tek örneği. Diyebilirim ki, Banu Avar sayesinde TRT yayıncılığına karşı olan önyargılarımdan kurtulmuştum. Bugün izlediğim Portekiz mekanlı proğramdan çok keyif aldım ancak proğramın en kritik sorularının yanıtlanmasında sansür uygulandığı anlaşılıyor. Keşke TRT proğramı saf, makaslanmamış haliyle yeniden yayınlasa da, köşeye sıkışmış Bakan’ın, Başbakan’ın, köşe yazarı kadının Türkiye’nin AB sürecine ilişkin soruya verdikleri yanıtları ve cümlelerine eşlik eden şaşkın yüz ifadelerini yeniden izleyebilsek. Banu Avar’ı bu kadar akılcı ve cesur sorular sorduğu için yürekten kutluyorum. Bu kadar derinlikli, nitelikli bir proğramı,umarım daha uzun yıllar, ekranlarda izlemeye devam ederiz. Banu Avar’ın bütün Tv kanallarının en iyi proğramını yaptığını düşünüyorum. Bir kadın akademisyen olarak ayrıca gurur duyuyor ve Türkiye’de O’nun gibi bilinçli, dünyaya ve olaylara bakışı, duruşu ile örnek oluşturacak duyarlı kadınların çoğalmasını diliyorum.

 63. yusuf said

  sayın Banu avar, sınırlar arasında adlı programınızı severek ve çok ama çok isteyerek bir yıla yakındır izliyorum. Bir program ancak bu kadar güzel hazırlanabilir. Olayların anlatılması, ifadelerdeki seçicilik, anlatım tarzı çok etkileyici.Programın 15 günde bir olması ise programınızın tek eksi yönü.Haftada bir veya üç günde bir olamaz mı? pek çok konuda gerçeği ve yanlıza gerçeği öğrenmeye o kadar çok ihtiyacımız var ki? tv programları magazin ve seviyesizlikten geçilmiyor. Elle tutulur insanı doyurbilecek programlar yok gibi. programınızı 15 gün beklemek çok uzun süre. Ayrıca vakit çok az. en az iki saat olmasını istiyorum. Bu yapılamaz mı? Böyle progamlara çok ihtiyacımız var.
  Yorumları okurken, sanki programınız kaldırılacak veya soruşturmaya uğrayacaksınız intibaına kapıldım? basından da pek takip edemedim iş yoğunluğu sebebiyle. Eğer bçyle bir durum varsa çok acı. Sizin gibi ülkeye her konuda faydası olan programı hazırlayan ve sunan insanlara ödül üstüne ödül verilmesi gerekir. Unutmayın ki meyve veren ağaç taşlanır. Biz türk gençleri olarak sizi çok seviyoruz. Programlarınız ile aydınlanıyoruz. Bu nedenle her zaman destekçiniz olacağız. Artık bu milletin vatandaş gözüküp”te vatana düşman olanlardan bıktı. Bu vatanı gerçekten seven insanlara ihtiyacımız var.
  Programınızın haftada bir ve en az iki saat olması dileğiyle görevinizde başarılar hayatınızda mutluluklar dilerim. Yeni programlarda görüşmek dileğiyle ESEN KALIN

 64. yusuf said

  Banu hanım , yorumu yaparken e-posta adresimin bir harfini
  ( kamlac.yusuf@hotmail.com) yanlış yazdım şimdi doğrusunu yazdım gönderiyorum. (Doğrusu kamelac.yusuf@hotmail.com)
  Kusuruma bakmayın . heyacandan bir harfini unutmuşum.
  esen kalın

 65. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM PROGRAMINDAN ÖTÜRÜ TADINA DOYAMIYORUZ FAKAT ZAMAN SÜRESİ ÇOK AZ TEKRARLARINI İSTİYORUZ CESARETİNDEN ÖTÜRÜ TEBRİK EDİYORUZ HAYRANI OLDUĞUMUZ SİZİN VE PROGRAMINIZIN DAHA FAZLA İZLEMEK İSTİYORUZ YAYIN SÜRESİNİ ARTIRIRSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUZ

 66. ferruh çelik said

  Banu Avar ve Hanım Hanımova’yı izlediğimde ve dinlediğmde erkeklikden dem vuranların erkekliği öğreneceği Türk anaları olarak görüyorum.
  Allah eksik etmesin. söyledikleri ve yazdıkları her şeyin altına imza atarım.
  iyi niyetle eleştiren dostlarımada diyorumki; daha iyisini yapın örnek alalım.
  hainlere gelince;yazarlık nerde, sizden geçmiş insanlık bile(M.AKİF ERSOY’DAN)
  Allah Razı olsun, iyiki varsınız.22.03.07 ‘de Konya’da görüşebilmek dileği ile saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: