bence…

hayata dair herşey…

Starbucks

Posted by bence Şubat 17, 2007

starbucks.jpg

Starbucks Coffee Stores’un bugün CEO’su olan Howard Schultz’un kaleminden yayınlanan bir belgeden esinlenerek kaleme aldığımız aşağıdaki mesajımız, kendisini Müslüman olarak nitelendiren ve bilerek veya bilmeyerek bu kahve mağazalarının müdavimi olmuş bütün kardeşlerimizi kapsamaktadır.

Starbucks’ın Değerli Müslüman Müşterileri (!)

Dünya çapında 90.000’in üzerinde çalışanı, 9.700 tane mağaza ve haftalık 33 milyon müşteri hacmiyle Starbucks firmasına yıllık 6.4 milyar dolar kar ettirdiğiniz için ne kadar sevinseniz azdır. İçtiğiniz her bir fincan (latte ve macchiato) ABD ve İsrail arasındaki bozulmaz dostluğa ve yakın ittifakına katkıda bulunmaktadır. Bu dostluğun bir nişanesi olarak firma yetkilisine verilen, “50 yıllık İsrail Siyonist Dostu Ödülü” bu yönden siz Müslümanlar için çok derin manalar ifade etmelidir. Bu ödül, İsrail’in uzun yıllar, halkla ilişkiler ve ticari firmalarla olan bağlarını güçlendirmek ve onları teşvik etmek için kullandığı bir ödüldür.

Gelelim Starbucks yöneticilerine bu ödülü kazandıran nedenlere… Gününüzün vazgeçilmezi haline gelen ve her gün tükettiğiniz çikolata parçacıklı frapucinolardan gelen gelir, ABD ve İsrail arasında yapılan anlaşmayla gerçekleştirilen öğrenci projeleri için harcanmaktadır. Bu öğrenciler İsrail’in İntifada’da zarar gören öğrenciler olarak seçtiği gruplardan oluşmaktadır.

Starbucks, Jerusalem Fund of Aish HaTorah‘ı (Aish Hatorah Kudüs Fonu – uluslar arası özel Yahudi eğitim merkezlerini bir şemsiye altında toplayan organizasyon) kullanarak İsrail’de geliştirilen en son savunma teknolojilerinin, Amerika, Avrupa ve İsrail askeri mühimmat marketlerine tanıtılmasını sağlamakta ve böylelikle İsrail ordusuna yardım etmeyi hedeflemektedir.

Orta Doğuda devam eden çatışmanın arkasındaki esas sebep olan anti semitizmin (yahudi düşmanlığı), küresel yükselişine karşı sizin starbucksa verdiğiniz desteğinizle; savaşın İsrail tarafını haklı çıkartmak için yalan ve yanlı haberlerin üretimini üstlenen “honestreporting.com” websitesinin sponsoru olan Aish HaTorah’a yardımları kesintisiz devam etmektedir.

Starbucks’ın değerli Müslüman müşterileri, sayenizde Müslümanların güya terörist saldırılarına karşı israil halkını korumaya yardım etmek için heryıl gerekli olan yüzlerce milyon doları temin etmeye muktedir olabiliyorlar. ABD devletinin her yıl verdiği 5 milyar dolar, Anti semitist Müslüman terörizmi(!)’ne karşı masum israil halkını korumak için gerekli silah, bulldozer ve güvenlik duvarları örmek için yeterli olmadığından, sizler, tamamlayamadıkları ihtiyaçları Starbucks içerek sağlıyorsunuz.

Daha geniş perspektiften bakmak gerekirse, Starbucks teröre karşı açılan savaşta (war on terror) Amerikan hükümetine destek olmak için, bir tane mağazasını tamamiyle bağışlamıştır. Bu savaş, Starbucks’a göre yahudi eyaleti olarak anılan İsrail’in idame ettirilmesinde hayati önem taşımaktadır.
Starbucks’ın değerli Müslüman müşterileri, Starbucks Coffee, Amerika’da her yıl 27 Haziran’da düzenlenen homoseksüeller festivalini (Gay Pride Parade) destekleyenlerin de başında geliyor. Starbucks Coffee’nin Washington Müdürü Heywood McGuffy, şirketin bu tavrını savunarak “Biz, çalışanlarımızı ve müşterilerimizi ilgilendiren her şeyi desteklemekle yükümlüyüz” dedi. Son festivalde, Starbucks Coffee çalışanlarından 75 homoseksüel, üzerlerinde homoseksüelliği ifade eden gökkuşağı renkleri ve Starbucks Coffee arması bulunan t-shirtlerle festivale katılanlara bedava kahve dağıttılar. Starbucks şirketi, bu festivale destek vermek dışında kürtajı da teşvik ediyor. Şirket, “Planned Parenthood Federation of America” kuruluşunun resmi sponsoru. Şirket, görüldüğü gibi hem resmi hem de “sivil” hareketlerin her zaman yanında. Ama kimi sivil hareketlerle de başı dertte. Özellikle hormon karşıtı olanlarla… Starbucks’ın hormonlu maddeler kullanmaya son vermesi için 300 Amerikan kentinde ve 8 ülkede kampanya düzenleneceği bildiriliyor.

Lütfen tükettiğiniz herbir Starbucks amblemli ürünle, çok asil(!) bir gayeye hizmet veren bu firmaya destek olduğunuzu ve Müslüman kardeşlerinize ihanet ettiğinizi hatırlayın.

Halen ikna olmamışsanız, Her zaman Starbucks’u ziyaret edin ve bir bardak çikolatalı cips frappucino için… düşünün ki böylece Müslüman bir kardeşinizin kanını içiyorsunuz. Afiyet olsun!

FARKLI BİRŞEY YAPABİLİRİZ… GELİN STARBUCKS’I BOYKOT EDELİM

WE CAN MAKE THE DIFFERENCE… BOYCOTT STARBUCKS

KAYNAKLAR:

http://www.ziopedia.org/content/view/578/1/
http://www.inminds.co.uk/boycott-starbucks.html
http://www.gidaraporu.com/gida_starbucks.htm

Reklamlar

2 Yanıt to “Starbucks”

 1. Essa, değerli arkadaşlar. Mevlana Hz derki; Körler çarşısına ayna satma, sağırların çarşıya gazel(Öykü, makale, fıkra, roman, hikaye, araştırma, atasözü,vecibe, vb.vb) atma der! Bu sözü her zaman tekrarlayacağım. Neyin boykotunu ediyorsunuz arkadaşlar. Daha milletimizin belirli bir kısmı, isminin anlamını bilmiyor. Gençlerin nerdeyse büyük bir kısmının aklında markadan başka kelime yok. Şimdi birisi kalkıp deseki biz boykot değilde bu kafirlerin kafasını keselim, yeterince bize pisliklerini bulaştırdılar dese, tahmin ederim ki, bütün Türki ye, ayağa kalkar, sanki gol olmuş gibi. Gereksiz dır dır yapmayı bırakalımda, insanları inceleyelim ve şöyle bi mahalle aralarına girin bakalım. Önünüze gelen bakkala veya küçük marketlere bir göz atıverin. İncir var mı? -Yok. Peki üzüm var mı? – Yok. – Pekala Finduk varmi? -O da yok. Kısaca çok konuşuyoruz arkadaşlar. Ben dahi bu işin içinde olmak üzere zır cahiliz, hemde öyle bir zır cahiliz ki, akıllara zarar. Ben bu cahilliğimle derimki haydi gelin bu kafirlerle savşalım. Bence bunlar bizlerin birlik olduğunu görünce, yapmayacakları entrikalar, yapmayacakları hileler yoktur. Vallahi şundan korkuyorum. Allah göstermesin; dün bizi nasıl sağ sol diye birbirimizi kırdılarsa, bugünde aynı milleti, yok senin markan yok benim markam daha iyidir diye, insanlar bir birine girerse şaşmam. Geçenlerde küçük bir çocuktan duydum. Çok güzel bir yaklaşımı vardı. Abi sizler niye tabancalarınızı alarak, kafiri cehenneme göndermiyorsunuz diye soru sordu. Bende çocuğa cevap veremedim. Aslında, tamam be yiğidim, ben isterim ki, şuan alıyım silahı elime, Allah aşkı için, Muhammed Mustafa (sav) aşkı için, şehidlik mertebesi için çatışayım amma, sonra işimiz nasrettin hocanın fil hikayesine dönmesinden korkarım. Öyleki Bizim geveze siyasetçileri dinleyince, içimcen Allah allah, acaba şu bizim siyasetçilerimi öldürmek gerekiyor diye düşünmeye başlıyorum. Ki değerli bence sitesi sakinleri, şu acı halimizi görmeden, doğru teşhis doğru tedavi yöntemini uygulamadan, gereksiz yere, yok star bok , yok koca cola gibi markaları boykot ediyoruz diye reklam etmeyelim. Önce sokağa tüküren veya sokağa çöp atan gence, lütfen yerlere tükürme, lütfen yerlere çöp atma, dediğimiz zaman, bize niye diye soru soruyorlarsa! Bizde bu sorunun cevabını bulalım lütfen. Niye?
  Allahım sen çok büyüksün!
  Essa, 2 yüz istihbarad C:D

 2. Elinize zihninize saglik bu onemli konuyu dikkate getirdiginiz icin. Harold Schultz ve Estee Ladure’in sahibi Ronald Lauder’in Washington’da ABD Kongresi onunda ABD’deki Muslumanlarin insan haklarinin kisitlanmasi icin lobi yaptiklarina bizzat sahit oldum. steven Emerson, Daniel Pipes gibi yeminli slam dusmanlari da orada idiler.

  Turkiye’de maalesef ozentici, tuketim aliskanligi, gorunus yolu ile Batililasma kulturu bayagi “trendy”. Bir se hatirlatayim bu “Kiz arkadasimi Starbucks’a goturdum”, veya “Styarbucks’ta takilirim demeyi “kool” sananlara. ABD ve Bati ulkelerinde Starbucks hicte luks “hip” veya “trendy” falan degil. Cabuk kahve alinan bir yer o kadar. Bir zamanlar bizim cocuklar MacdOnalds’a gitmeyi havali sanarlardi. Oysa ABd veya Avrupa’da birisin MacDonalds veya Burger King’e yemwege goturmek hakaret manasinda kullanilir, kara mizah cercevesinde. Starbucks’un “sayginligi” da o kadardir. Kahvesi kalitesizdir. Benim Washington’daki ofisimin hemen altinda oldug icin yillrca cok parar braktim, devmli kahve ihtiyacim icin. ABD’deki Muslumanlar olrak yillrdir boykot ediyorduk, bu bilgiler uzerine. Ustelik Turkiye’ye getirdikleri kahve daha kalitesiz, bayat ve fiyati nerde ise ABD fiyatinin iki kati! Degermi mazlumlarin kani, ve sizin zor kazanlmis TL’lerinize bu zannedilen “havalililik”?

  Bu konuda:

  http://bekirlyildirim.wordpress.com/2006/08/03/israili-boykot-mazlumlar-icin-yapilabilecekler/

  Asagidaki boykot cagrisi

  http://www.inminds.co.uk/boycott-israel.html

  BOYCOTT ISRAEL COMPANY LIST

  AOL Time Warner
  Apax Partners & Co Ltd
  Coca-Cola
  Danone
  Delta Galil Disney
  Estée Lauder IBM
  Johnson & Johnson Kimberly-Clark
  Lewis Trust Group Ltd L’Oreal
  Marks & Spencer Nestle
  News Corporation Nokia
  Revlon Sara Lee
  Selfridges The Limited Inc
  Home Depot Intel
  Starbucks Timberland
  McDonald’s Arsenal FC

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: